9 Ekim 2010 Cumartesi

Ciddi misin kaynak?

Artık herkes Savarona yazılarından sıkılmıştır diyorduk ama bugün gördük ki Can Ataklı sıkılmamış. Üstelik de bizi düşünmüş, okurlarım bilmiyordur diye, günlerdir her gazetede en az birer kere yazılmış olan "Savarona Tarihi"ni bir kere de o kaleme almış. Üstelik yazısının başlığı da " Yeni Öğrendim". E hayırlı olsun. "Gazete Okumayan Gazeteciler" arasına kendisinin ismini ekleyişimiz demek ki boşuna değilmiş. Şöyle başlamış yazarımız:

Son günlerde herkes Savarona hakkında konuşuyor ama bakıyorum da sorduğumda yatın tarihini pek bilene rastlamıyorum. Bu nedenle bazı ciddi kaynaklardan yola çıkarak sizlere Savarona’nın kısa bir tarihini sunmak istiyorum...

İsmini Hint Okyanusu’ndaki bir deniz kuşundan alan Savarona, Golden Gate ve Brooklyn köprülerini yapan mühendis John Roebling’in torunu, Richard M. Cadwallader tarafından 4 milyon dolara yaptırıldı.

Brooklyn BridgeBu bilgilendirici yazınız için teşekkür ederiz Can bey. Yalnız ciddi kaynaklarınıza söyleyin, Savarona'yı yaptıran ve aynı zamanda Brooklyn Köprüsü'nün mühendisinin torunu olan kişi Emily Roebling'dir, Richard Cadwalader (tek L ile) değil.

Belam Ne Demek
Atatürk Kral Edward'ı Savarona'da mı Ağırladı?
Osmanlı Ermenileri - Dabağyan
Pogrom Ne Demek
Ertuğrul Özkök Wikileaks'te

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Kamu Kurumu Niteliği

PFDK'nın 2011 şike soruşturmasından elde edilen deliller ışığında verdiği karar, TFF'nin organında görev alan kişilerin kamu görevi...