4 Şubat 2011 Cuma

Mübarek Adamlar

Melih Aşık bugünkü yazısında, kendisine gelen bir mektubu okurlarıyla paylaşmış. Mektupta Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Cem Toker'in, Mısır'daki olaylar ile Türkiye arasında paralellik kuran, esprili bir yazısı var. Buraya kadar bir problem yok, ama Yılmaz Özdil'in bugünkü yazısıyla Melih Aşık'a gönderilen mektuptaki esprili anafikir ve içerikte enteresan benzerlikler var:

Cem Toker'in Mektubu - Bugünkü Melih Aşık yazısından:
Mübarek Abi, Hayretler içindeyim doğrusu! Seninki nasıl bir diktatörlük? Gösteriler başlar başlamaz, hem gösteri yapanları, hem de gösteri yapma ihtimali olanları gaz, cop ve tazyikli su ile bir güzel ıslatmadın mı abi?
Yılmaz Özdil - Bugünkü yazısı:
Ah be Hüsnü...Bunlar daha 3’erli 5’erli gruplar halindeyken, neden gözlerine gaz sıktırtmadın be mübarek.

Cem Toker'in Mektubu - Bugünkü Melih Aşık yazısından:
Dört yılda bir halka birer koli nohut, mercimek, makarna dağıtsan millet katiyen sokağa dökülmezdi. Oralar sıcak ama sözümü dinle sen kömür de dağıt.
Yılmaz Özdil - Bugünkü yazısı:
Hava 55 derece kömür yaramaz, anlarım. Açız diye bağırana avanta hurma dağıtsana be mübarek

Cem Toker'in Mektubu - Bugünkü Melih Aşık yazısından:
Telefonları da dinletmedin sanırım, “Milli güvenlik için” deyip ortam dinleme araçları alıp da kullanmadın tabii. Yoksa bunlar başına gelir miydi?
Yılmaz Özdil - Bugünkü yazısı:
Madem milli servet telefon şirketlerini el aleme satmadın; o halde kullansaydın ya, niye el alemin telefonlarını dinletmedin... Niye avizelerin yanına ahize koydurtmadın be mübarek

Cem Toker'in Mektubu - Bugünkü Melih Aşık yazısından:
Bir toplama kampı kurup darbe yapacaklar diye muhalifleri içeri tıkmayı akıl edemedin mi?
Yılmaz Özdil - Bugünkü yazısı:
Neden yerlerde tekmeletmedin, hatta neden "Faşist, darbeci, şerefsiz, alçak, ırkçı, eşkiya, bi avuç elit, provokatör bunlar" diyerek, daha pijamayla otururken evlerini bastırtmadın.

Melih Aşık, mektubu aktarmadan önce şöyle yazmış:
Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Cem Toker, Hüsnü Mübarek’e gönderdiği mektubun bir kopyasını da bize yollamış... Okuyoruz:

Acaba Cem Toker, mektubun bir kopyasını da Yılmaz Özdil'e mi gönderdi? Yoksa, bu tesadüfün nedeni, Cem Toker ve Yılmaz Özdil'in  aynı anda aynı şeyleri düşünmüş olması mı?


Amerika'da Rüşvet Skandalı
César Aira'nın Yazdığı Kitaplar
İki Dünya Arasında Kalmak
Babanın Yasakladığı Kelimeler
Avrupa Sanatında Kanuni Sultan Süleyman

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Kamu Kurumu Niteliği

PFDK'nın 2011 şike soruşturmasından elde edilen deliller ışığında verdiği karar, TFF'nin organında görev alan kişilerin kamu görevi...