24 Şubat 2011 Perşembe

Ya Sev Ya Terk Et - II

Ya Sev Ya Terk Et başlıklı yazımızda, Rahmi Turan'ın 21 Şubat tarihinde yazdığı yazıdaki verdiği yanlış bilgiyi düzeltmiştik. Rahmi Turan, bugün, o yazısının içeriğinden dolayı aldığı tepkilere karşı bir cevap yazısı yazmış. Ama cevap verirken de aynı maddi hatayı tekrar yapmış:

"Ya sev ya da terk et !" meselesine gelince... Tırnak içinde naklettiğim bu söz benim değil, Avustralya'nın 48 yaşındaki kadın Başbakanı Julia Gilard'ın sözüdür. Bana ilginç geldiği için yazdım.

Rahmi Turan'ın aynı hatayı tekrar yapması da bize ilginç geldi, o nedenle biz de hatayı düzeltmek için yazdığımız yazının ilgili bölümünü tekrar yayınlıyoruz.

Bu sözleri demokratik bir ülke olan Avustralya'nın kadın başbakanı söylemiyor. Bu sözler 11 Eylül olaylarından sonra konu hakkında bir makale kaleme almış olan Amerikalı bir savaş gazisine ait.

Sayın Turan'ın alıntıladığı metnin Avustralya başbakanı Julia Gillard dahil bir çok kişiye mal edilen bir yalan haber metni olduğunu belirten kaynaklarından biri için bkz. godlikeproductions.com. Bir diğeri için bkz. hoax-slayer.com

Bu metin 11 Eylül saldırılarına tepki olarak kaleme alınmış bir metindir. Bkz. 2002 yılında basılmış olan Reactions 911.

Yazıyı 11 Eylül saldırılarından birkaç gün sonra kaleme alan Amerikalı savaş gazisi Barry Loudermilk'in makalesinin tamamı için bkz. Barry Loudermilk'in resmi sitesi.
Sidney
SidneyGürcistan Devlet Başkanı Kimdir
Torba Yasanın Adı Nedir
Haykırmayan Bir Millet Sevenleri Toprak Olmuş Öksüz Çocuk Gibidir
Hadım Etme Cezasında Geri Dönüş Var Mı?
Hulki Cevizoğlu'nun Partisi

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Kamu Kurumu Niteliği

PFDK'nın 2011 şike soruşturmasından elde edilen deliller ışığında verdiği karar, TFF'nin organında görev alan kişilerin kamu görevi...