20 Şubat 2011 Pazar

Ya Sev Ya Terk Et

Rahmi Turan'ın bugünkü yazısından:

Bunun en son örneği geçtiğimiz günlerde Avustralya’da yaşandı.
160 bin Türk’ün de yaşadığı Avustralya’nın 48 yaşında, güzel bir kadın Başbakanı var. İşçi Partisi’nin lideri olan Bayan Julia Gillard, Başbakanlık koltuğuna geçen yıl oturdu.
Avustralya’da her milletten çok sayıda yabancı bulunuyor ve bunlar kendi dillerinde eğitim, kendi dillerinde okullar, kurslar istiyor.
Bu konudaki talepler artıp, baskı halini almaya başlayınca, o hanım hanımcık Bayan Başbakan Julia Gillard yumruğunu masaya vurarak “Bu ne demek?” diye adeta kükredi.
Kadın Başbakan’ın sert konuşmasının bir bölümü şöyle:
* * *
“Bu ülkede İspanyolca, Arapça, Hinçe, Çince, Japonca, Rusça ya da başka bir dil değil İngilizce konuşulur. Bizim resmi dilimiz İngilizce’dir, milli marşımız ve bayrağımız budur.
Burada yaşayan bütün etnik gruplar bizim kültürümüze uymak ve dilimizi konuşmak, milli marşımıza ve bayrağımıza saygı göstermek zorundadır.
Bunu istemeyen kim varsa, ülkemizden çekip gitsin! Ya sev, ya da ülkeyi terk et!
Herkes bizim kurallarımıza uymalı, aksi halde, bu topraklardan gitmeli!”
Bu sözleri, demokratik bir ülke olan Avustralya’nın kadın Başbakanı söylüyor...

Bu sözleri demokratik bir ülke olan Avustralya'nın kadın başbakanı söylemiyor. Bu sözler 11 Eylül olaylarından sonra konu hakkında bir makale kaleme almış olan Amerikalı bir savaş gazisine ait.

Sayın Turan'ın alıntıladığı metnin Avustralya başbakanı Julia Gillard dahil bir çok kişiye mal edilen bir yalan haber metni olduğunu belirten kaynaklarından biri için bkz. godlikeproductions.com. Bir diğeri için bkz. hoax-slayer.com

Bu metin 11 Eylül saldırılarına tepki olarak kaleme alınmış bir metindir. Bkz. 2002 yılında basılmış olan Reactions 911.

Yazıyı 11 Eylül saldırılarından birkaç gün sonra kaleme alan Amerikalı savaş gazisi Barry Loudermilk'in makalesinin tamamı için bkz. Barry Loudermilk'in resmi sitesi
Julia Gillard
Julia Gillard


Nazım Hikmet İle Necip Fazıl
Onyedinci Türk Devleti
Okumadan Alim Yazmadan Katip
Tayyip Erdoğan Kaçıncı Başbakandır
Saddam'ın Oğulları

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Kamu Kurumu Niteliği

PFDK'nın 2011 şike soruşturmasından elde edilen deliller ışığında verdiği karar, TFF'nin organında görev alan kişilerin kamu görevi...