3 Mart 2011 Perşembe

"İyi Bilirdik"

Nabi Yağcı'nın bugünkü yazısının başlığı meramını anlatmaya yetiyor:

Merhumu nasıl bilirdiniz
Necmettin Erbakan için taziyelerini bildirmek üzere birbiriyle yarışan, Fatih Camii’ne birbirini ezercesine koşan kimi sembolik figürleri görünce tarih denen cilveli sakallının yeni numarası karşısında şapka çıkardım. Asıl konumun kenarında süs gibi dursa da bu görüntüye değinmeden geçemeyeceğim.
Bu bildirinin ardından Fatih Camii’ne devlet töreni olmadığı halde –halk töreni diyelim- 28 Şubat darbecilerinden Kıvrıkoğlu’nun yeğeni 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu ve bir grup asker de katıldı. Yani TSK, “merhumu nasıl bilirdiniz” sorusuna “iyi bilirdik” yanıtını verdi. Süleyman Demirel, Deniz Baykal, Tansu Çiller, Mesut Yılmaz, Mehmet Ağar, CHP, TÜSİAD, 28 Şubat şakşakçısı basın, tüm bu çevreler bugün hep birlikte "merhumu iyi bilirdik" dediler. Tam da 28 Şubat darbesinin 14. sene-i devriyesinde. Şu cilveli sakallının işine bakın siz.

Sayın Yağcı cenaze törenini izlemiş gibi anlatıyor ama cenazede imam "Merhumu nasıl bilirdiniz?" diye sormadı. İmam sadece "Hakkınızı helal ediniz!" dedi. Bkz. cenazenin kamera kaydı.

Ayrıca cenaze töreninde Süleyman Demirel yoktu.

28 Şubat'ın sene-i devriyesinin nasıl olup da 1 Mart gününe geldiğine ise hiç girmeyelim. Bizi aşar.
Necmettin Erbakan
* Katkısı için Derkenar'a teşekkür ederim.Nigahban Ne Demek
Hamis Kaddafi
BOP: 22 Ülkede Sınırlar Değiştirilecek
Deniz Baykal Nerede Yumurtalı Saldırıya Uğradı
Petrol Zengini Arap Ülkeleri

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Kamu Kurumu Niteliği

PFDK'nın 2011 şike soruşturmasından elde edilen deliller ışığında verdiği karar, TFF'nin organında görev alan kişilerin kamu görevi...