8 Haziran 2011 Çarşamba

Kabataş-Kadıköy

Mustafa Mutlu, anlayıp dinlemeden BBC muhabiri Hüseyin Alkan'a çatmış:

İngiliz devlet televizyonu BBC’nin muhabiri genel seçimler öncesinde halkın nabzını tutmak için İstanbul’a gelmiş... Çalışma saatlerinde Karaköy’den Kadıköy’e geçmek istemiş ama ilk vapur “üç saat sonra olduğu için”, o da seçmenin nabzını Karaköy’deki genelevde tutmak zorunda kalmış... Sorum kendisine:

İngiltere’deki editörlerin, Karaköy’den Kadıköy’e 20 dakikada bir vapur, yarım saatte bir de motor kalktığını öğrendiklerinde, başına gelebilecekleri düşündün mü?


Olay aslında nasıl olmuş, başa saralım BBC muhabirini dinleyelim:

Fünikülerle Kabataş'a inip, Kadıköy vapurlarının iskelesine varıyorum. Ama ilk vapurun üç saat sonra kalkacağını öğrenince, Karaköy iskelesine yürümeye başlıyorum.


Demek ki, Karaköy'den değil, Kabataş'tan karşıya geçmeye çalışıyormuş. Henüz kış tarifesi geçerli olduğu için, bu güzergahta 9:30-17:00 arası vapur yok. İDO'da ise 10:25'ten sonra sefer yok.

İngiltere'deki editörleri bilmem de Türkiye'dekiler acaba, bir şeyi doğru dürüst okumadan oturup yazı yazanlar hakkında ne düşünüyor onu merak ediyorum.
Göç Alan İller
Master Chief Ne Demek
Medeniyetler Çatışması - Huntington
Günlerin İçinden
Fakr u Zaruret Ne Demek

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Kamu Kurumu Niteliği

PFDK'nın 2011 şike soruşturmasından elde edilen deliller ışığında verdiği karar, TFF'nin organında görev alan kişilerin kamu görevi...