30 Eylül 2010 Perşembe

Masraflar ne tutar?

Bu sefer bir eleştiri yapmayacağım. Sadece merak ettiğim bir konu olduğu ve Yılmaz Özdil altını çizerek belirttiği için sorgulama ihtiyacı hissettim. Özdil bugünkü yazısında Savarona yatının yıllık masrafını :

İşin külfet boyutunu defalarca yazdık, alt tarafı 900 bin dolar civarında yıllık masrafı var; devlet için çok cüzi bi rakamdır, ayıptır...

Diyerek, 900 bin doları telaffuz etmiş. Savarona'nın işletmecisi Kahraman Sadıkoğlu da yat için şimdiye dek 50 milyon dolar masraf yaptığını ve yıllık masrafının 3 milyon dolar olduğunu söylüyor. Ben de merak ediyorum, bu yatın yıllık masrafı ne kadar?

Bu arada, biraz sözleşmeler hukuku biliyorsam ve Sadıkoğlu dediği gibi 50 milyon dolar harcama yapmışsa "alın yatınızı, verin paramı" demesi de yüksek bir ihtimal. Veya bir yüce gönüllülükle devletime feda olsun da diyebilir. Bekleyip göreceğiz ama yine de soruyorum. Bu yatın yıllık masrafı ne kadar?

Fatmagül'ün Suçu Ne - Peki Bizim Suçumuz Ne
Hürrem Sultan'ın Oğulları
Muhteşem Yüzyıl - Muhteşem Sayı
Urfa'da Oxford Vardı Da Biz Mi Gitmedik
YGS - Merkezi Sınav Sistemi Nerede Var

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Kamu Kurumu Niteliği

PFDK'nın 2011 şike soruşturmasından elde edilen deliller ışığında verdiği karar, TFF'nin organında görev alan kişilerin kamu görevi...