8 Ekim 2010 Cuma

Efsane Başkan

Yalçın Bayer oradan buradan gelen bültenlerle veya eş dosttan duyduklarıyla köşesini doldurmakta başarılı bir yazarımız. Gene öyle yapmış ve İspanya büyükelçisi hakkında Antalya Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'dan aldığını söylediği bilgilerden bize bir demet sunmuş:

.....İSPANYA’nın Ankara Büyükelçisi Dr. Joan Clos İ Matheu (61), 1997-2006 döneminde Barcelona Belediye Başkanlığı’nda bulunan bir tıp doktoru... Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Büyükelçi ile dostmuş meğer... Olimpiyatlar öncesinde Barcelona’daki değişimi ve dönüşümünde iz bırakan ‘efsane başkan’ olarak tanındığını söyledi.....

Kendi kendini tekzip eden bir yazı önümüzde duruyor. Büyükelçi Olimpiyatlar öncesinde "efsane başkan" olarak iz bırakmış Barselona'da. Peki Barselona'da Olimpiyat hangi sene düzenlendi? 1992. Matheu ne zaman belediye başkanlığı yapmış? Yazının başında belirtilmiş. 1997-2006 dönemi. O halde nasıl oluyor da "Olimpiyatlar öncesinde Barcelona’daki değişimi ve dönüşümünde iz bırakan ‘efsane başkan’" olarak tanınabiliyor? Arada bizim bilmediğimiz bir olimpiyat mı yapıldı?

Matheu "efsane başkan" mı bilmiyorum ama Yalçın Bayer, araştırıp, soruşturmadan duyduğu her şeyi yazmaya devam ederse, yakında bu sitede kendisini "efsane yazar" olarak anacağım artık.

Dr. Joan Clos İ Matheu
Dr. Joan Clos İ. Matheu

Belam Ne Demek
Atatürk Kral Edward'ı Savarona'da mı Ağırladı?
Osmanlı Ermenileri - Dabağyan
Pogrom Ne Demek
Ertuğrul Özkök Wikileaks'te

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Kamu Kurumu Niteliği

PFDK'nın 2011 şike soruşturmasından elde edilen deliller ışığında verdiği karar, TFF'nin organında görev alan kişilerin kamu görevi...