1 Ekim 2010 Cuma

Ertuğrul'dur Ertuğrul.

Anlaşıldı ki bu Savarona tartışması bir müddet daha devam edecek. Sağolsun köşe yazarlarımız da yaptıkları hatalarla bizi de bu hayhuyun içine çekiyorlar. Konumuz Hakkı Devrim'in yazısı. Şöyle diyor Devrim:

Ülkü’nün güvertede salıncakta sallandığını, Atatürk’ün sabık İngiltere Kralı Sekizinci Edward ile eşi Madam Simpson’u yatta kabul edişini gazetelerde okumuş, sinemaların haber filmlerinde seyretmiştik.

Şimdi, Ülkü Hanım güvertede sallanmış mıdır bilemem ama bildiğim şu ki Kral Edward Savarona'ya hiç binmedi hatta Savarona'yı görmedi bile. Çünkü Kral Türkiye'ye 1936 senesinde ziyarette bulundu ama Savarona 1938 senesinde satın alınmış ve Türkiye'ye getirilmişti. Yani teknik olarak Kral'ın Savarona'da ağırlanması imkansızdı. Hakkı Devrim bu olayı gazetelerde okuduğunu, sinemalarda izlediğini hatırlıyor ama o büyük ihtimalle bir önceki Devlet Yatı olan Ertuğrul'la karıştırıyor. Kral'ın ağırlandığı yatın adı Ertuğrul, Savarona değil.
Kral Edward VIII ile Atatürk
Kral Edward VIII ile Mustafa Kemal Atatürk

Fatmagül'ün Suçu Ne - Peki Bizim Suçumuz Ne
Hürrem Sultan'ın Oğulları
Muhteşem Yüzyıl - Muhteşem Sayı
Urfa'da Oxford Vardı Da Biz Mi Gitmedik
YGS - Merkezi Sınav Sistemi Nerede Var

LDP Tek Başına İktidar

Bahsettiğim LDP bizim yunus logolu parti değil. Japonya'nın en büyük partisinin adı da LDP. Üstelik açılımı bizdekinin aynısı: Libe...