22 Ekim 2010 Cuma

Gazete Okumayan Gazeteciler - 4

Aslında bu seride Hakkı Devrim'e yer vermeyi düşünmüyordum. Sonuçta kendisinin ilerlemiş yaşı nedeniyle günlük gazeteleri takip edemiyor olması anlaşılabilir bir durumdu ve bunun üstüne gitmeye gerek yoktu. Ama kendisi, Şiar Yalçın ile alakalı bugünkü yazısında biraz iddialı bir cümle kurunca günah benden gitmiş oldu. Devrim, yazısında geçenlerde vefat eden Şiar Yalçın hakkında bir takım bilgileri sıraladıktan sonra, bir ilave yapıyor :

Hâlâ sözü edilmeyen bir bilgiyi de ben ilâve edeyim. Babası idam edildiğinde üç yaşında bile olmayan Şiar’ı evladı olarak benimseyen ve yetişmesinde etkili olan baba dostu da bir gazeteci büyüğümüz Hüseyin Cahit Yalçın’dır. Şiar’ın soyadı bu sebeple Yalçın’dı.

Şimdi Hakkı Devrim'in "hala sözü edilmedi" dediği yukarıdaki bilgiyi daha önce vermiş olan bazı gazetelerin linklerini aşağıya koyalım, Hakkı Devrim gibi ansiklopedi alanında önemli hizmetler yapmış (Meydan Larousse) bir yazarı üzülerek Gazete Okumayan Gazeteciler arasına yerleştirelim ve konuyu bağlayalım.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Kamu Kurumu Niteliği

PFDK'nın 2011 şike soruşturmasından elde edilen deliller ışığında verdiği karar, TFF'nin organında görev alan kişilerin kamu görevi...