3 Kasım 2010 Çarşamba

Abartma Konseyi Onursal Başkanı

     Tufan Türenç, bugünkü yazısında, Mehmet Haberal'ın Amerikan Cerrahlar Birliği'nde aldığı ödülü anlatıyor:

 DÜNYANIN en büyük ve en saygın meslek kuruluşu olan “Amerikan Cerrahlar Birliği”, Prof. Dr. Mehmet Haberal’ı en üst düzey geleneksel ödülüyle onurlandırdı.


       Tufan Türenç'de bir çok yazarda görülen "abartma hastalığından" muzdarip. Söylemek istediği şeyi doğru ve yalın haliyle söylerse istediği tepkiyi alamayacağını düşündüğünden olsa gerek, ona bir takım "masum" eklemeler yapmadan duramıyor.

        Sırf Mehmet Haberal'ın aldığı ödülü daha da büyük gösterebilmek adına, Amerikan Cerrahlar Birliği'ni "dünyanın en saygın meslek kuruluşu" yapmış. En saygınlarından biri değil, en saygını. Sanırım, Türenç, bütün meslek kuruluşlarını inceledi ve en saygın olanının Amerikan Cerrahlar Birliği olduğuna kanaat getirdi. E, hayırlı olsun.

       Tabi ki, Türenç burada durmuyor. Yeteri kadar allayıp pullayamadığını düşünüyor olsa gerek, bir de şunu yazıyor :

 Dünyanın en saygın meslek kuruluşu Amerikan Cerrahlar Birliği Prof. Haberal’a birliğin en üst düzey ödülü veriyor, onu onursal başkanlığa seçiyor.

      Onursal başkanlık, kulağa  hoş geliyor değil mi ? Ha, gerçi, Amerikan Cerrahlar Birliği,  Mehmet Haberal'a , Fransa, Brezilya, Çin, Hindistan ve İngiltere'den 5 cerrahla beraber onursal üyelik ödülü verdi ama olsun, Türenç, onursal başkanlık diyorsa öyledir.
Üvercinka'yı Kim Yazdı
Galler Prensesi Kimdir
Türkiye'deki Makam Aracı Sayısı
TRT'nin Yıllık Bütçesi Ne Kadar
Cumhuriyet Gazetesinin Sahibi Kim

LDP Tek Başına İktidar

Bahsettiğim LDP bizim yunus logolu parti değil. Japonya'nın en büyük partisinin adı da LDP. Üstelik açılımı bizdekinin aynısı: Libe...