12 Aralık 2010 Pazar

Temcit Pilavı Dediğin Böyle Olur

Hıncal Uluç 11 Aralık 2010 tarihli yazısında şu fıkrayı okurlarına layık görmüş:

Fıkra Yıldırım Tuna'dan.
Adam koltuğunda gazete okurken bir haberde "Gün içerisinde kadınların erkeklerden çok daha fazla kelime kullandıklarını okumuş.. Kendi de bu konuda çok şikâyetçi. Elinde gazeteyle mutfağa koşmuş, "Bak.." demiş, "Erkekler günde 15 bin kelime kullanırlarken kadınlar 30 bin kelime konuşuyormuş..." Karısı bir an düşünmüş,
"Tabii.." demiş, "Söylediğimiz her şeyi tekrar etmek zorunda kalıyoruz...!
"Ne dedin" demiş kocası..

Gülmekten sandalyeden düştüm, yerlerde yuvarlandım ve sonra iki parande atıp yerime oturarak "Acaba bu fıkrayı daha önce okumuş muyduk?" diye kendi kendime sordum.

Hıncal Uluç'un 18 Şubat 2004 tarihli yazısından alıntı:

Fıkra Yıldırım Tuna'dan Adam koltuğunda, gazetede 'Gün boyu kadınların erkeklerden çok daha fazla konuştuklarını' okumuş.. Kendi de bundan şikâyetçi.. Gazeteyle mutfağa koşmuş, "Bak.." demiş, "Erkekler günde toplam 15 bin kelime konuşurken kadınlar 30 bin laf ediyorlarmış.." Karısı gülmüş.. - "Tabii.." demiş, "Söylediğimiz her şeyi tekrar etmek zorunda kalıyoruz!.. -"Ne dedin?..

Meğer Hıncal Uluç 6 hatta neredeyse 7 yıl önceki fıkrayı tekrar tedavüle sokmuş.

Buradan sonra tekrar tekrar alıntı yapmıyorum çünkü tekrarlarda nokta, virgül farkı bile yok ve fıkranın kalitesi midede yan etki yapabilecek cinsten.

Yakın zamanda aynı fıkra harfi harfine 4 Ağustos 2009 tarihinde (http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/uluc/2009/08/04/tebessum), 12 Kasım 2010 tarihinde (http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/uluc/2010/11/12/tebessum) ve son olarak dün yani 11 Aralık 2010 tarihinde (http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/uluc/2010/11/12/tebessum) yayınlanmış. "Son olarak" dedik, inşallah da artık bu ilanihaye son olur.

göbek
Sayın Uluç'a kalbim kadar temiz bu sayfalardan son bir kere de ben sorayım:

- Ne dedin?

Eskiden Nevruz Kutlanır Mıydı
Dünyanın En Çok Satan Gazetesi
Deniz Baykal Ne Zaman İstifa Etti
Kim Ya Sev Ya Terk Et Dedi
Fatmagül'ün Suçu Ne Roman Değildir

LDP Tek Başına İktidar

Bahsettiğim LDP bizim yunus logolu parti değil. Japonya'nın en büyük partisinin adı da LDP. Üstelik açılımı bizdekinin aynısı: Libe...