4 Nisan 2011 Pazartesi

Günaydın Can Ataklı

Can Ataklı, Başbakan'ın Hz. Ali kabrini ziyareti üzerinden medya eleştirisi yapmış:

Türk medyası Erdoğan’ın önce Bağdat sonra Erbil ve çevresine yaptığı resmi ziyarete büyük önem verdi. Gazete ve televizyonlar geziyi “tarihi” ve her ne demekse “kritik” olarak niteledi. Hazreti Ali’nin türbesini ziyaret eden ilk Türk Başbakanı balonu ise gezinin en komik anlarıydı. Medyanın dikkatsizliği mi yoksa cehaleti mi, ama bir palavra bütün medyaya manşet oldu. Oysa Hazreti Ali’nin türbesini Menderes ve Demirel de ziyaret etmişti.

Başbakan'ın  kabir ziyaretinin ilk olmadığını, ana akım medyada ilk dillendiren Murat Bardakçı idi. Ama, Can Ataklı,  bu konuda Bardakçı'yı referans göstermekten imtina ettiğine göre, demek ki, kendisi de bu yanlışın farkındaymış. O zaman ister istemez, 28 Mart'taki ziyaretten beri bir kere olsun köşesinde doğrusunu yazsaymış keşke diyoruz.

Bardakçı'ya referans yapmayan Ataklı, ne enteresandır ki, Bardakçı ile aynı hatayı yapmış ve Hz. Ali'ni kabrini ziyaret eden diğer devlet adamını, Turgut Özal'ı atlamış. Övünmek gibi olmasın ama, Murat Bardakçı'nın medyayı "Erdoğan ilk değil 3. lider" diye eleştirdiği gün, biz Muhtesip olarak "üçüncü değil dördüncü" olduğunun bilgisini vermiştik. Bkz. Özal Unutuldu. Artık bizi mi okudu, bir yerden mi duydu, bilmiyoruz ama, Murat Bardakçı da bu hatasını ertesi günkü yazısında düzeltti. Darısı Can Ataklı'nın başına, bir kaç gün geriden geliyor ama olur o kadar.
Hz. Ali Camii
Hz. Ali Camii

Arnavut Kelimesi Ne Anlama Gelir
Diplomatik Pasaporttan Vize İstemeyen Ülkeler
Post Hoc Ergo Propter Hoc
Lolita Filminde Kaç Yaşında
Aleviler Hakkındaki Osmanlı Fetvaları

LDP Tek Başına İktidar

Bahsettiğim LDP bizim yunus logolu parti değil. Japonya'nın en büyük partisinin adı da LDP. Üstelik açılımı bizdekinin aynısı: Libe...