11 Mayıs 2011 Çarşamba

Sebastian Vettel

Mustafa Mutlu, F1 Şampiyonu Sebastian Vettel'in şampanya içememesi üzerine yazmış:

Geçtiğimiz pazar günü yapılan Formula-1 Türkiye Grand Prix’sini Redbull pilotu Sebastian Vettel kazandı... Âdettendir; bu yarışlarda ilk üç sıraya girenler, kupalarını birer şişe şampanyayla birlikte alırlar. Sonra da şampanyayı patlatıp önce birbirlerini ıslatırlar, sonra da şişeyi dudaklarına götürüp birer yudum içerler. Bu âdet; bugüne kadar Türkiye’de de aynen sürdürüldü...Ama son yarışı kazanan Vettel, patlattığı şampanyayı yudumlayamadı... Çünkü yeni yasal düzenlemelerimiz, ülkemizde 24 yaş altındaki kişilerin umuma açık yerlerde içki içmesine izin vermiyordu!

Sebastian Vettel, yarışma öncesinde Türkiye'de alkol alma yaşının 24 olduğu ve kürsüde içmemeleri gerektiği konusunda bir brifing almasına (aslında doğrusu içki firmalarının sponsor olduğu etkinlikler için katılım yaşı 24) rağmen, birinci olunca şampanyasını içti. İngiliz tabloid basını ilk başta "içemediğini" yazsalar da bunun doğru olmadığı sonradan anlaşıldı.

Tabi Mustafa Mutlu'nun da hakkını yememek lazım; yazısını şöyle bağlamış:

Bu haber; doğrudur, yanlıştır bilmem... 

İyi, neyse ki bilenler var hala...Dünyanın En Çok Satan Gazetesi
Kanal İstanbul Maliyet Hesabı
22 Ağustos İnternet Filtre Düzenlemesi Nedir
Kaddafi'nin Oğulları
Ladin Nereye Gömüldü

LDP Tek Başına İktidar

Bahsettiğim LDP bizim yunus logolu parti değil. Japonya'nın en büyük partisinin adı da LDP. Üstelik açılımı bizdekinin aynısı: Libe...